Category: Türkçe

Date:

Biliyorsunuz ki (yoksa bilmiyor musunuz?) Türk Telekom internet ücretlerinde ve hızlarında değişikliğe gitti. Şimdiye kadar hep kotalı kullanımı özendiren ve ücretlerini düşüren TT, şimdi de sınırsız kullanımı körükleyen bir politika izlemeye başladı. Sınırsız bağlantıların hem ücreti azalıp hem hızı artarken, kotalı bağlantılara indirim de yok, hız arttırımı da! Her neyse, biz 4Mbps hıza ulaşacağız(aslında altyapı yetersizliği nedeniyle 4Mbit çok da mümkün değil) diye sevinirken gördünüz ki Fransalarda neler oluyormuş. İşte TT farkıyla! Neyse ki 2010 civarında evlere fiber geleceği haberiyle avunuyoruz...

İşte bugün İnternette gördüğüm, Fransadaki durumu anlatan bir yorum:

Arkdaslar Turk Telekom hepimizi open bir sirkettir dahasi da yoktur. Tekeldir, alternatif operator falan yoktur, digerlerinin hepsi TTden servis almaktadir o yuzden rekabet diye bir sey de yoktur. hayal gormeyelim.

Size gelismis bir ulkeden (Fransa) ornek vereyim, kendi evimdeki baglanti bu:

ADSL2+, 24 Mbps sinirsiz, hattim 15 Mbps oturuyor. 1 Mbps de UP var. Paketime 100 adet TV kanali (iclerinde 10 tane de Turk kanali var), modemin kendisi, tum avrupa, amerika ve icinde Turkiyenin de dahil oldugu 50 kusur ulke sabit telefonlari SINIRSIZ BEDAVA!. bilmem anlatabiliyor muyum.

Ne kadar oduyorum sizce? 29,90 Euro! = 50 kusur YTL.

Siz TRde bile sehirici/sehirlerarasi telefonla konusmak icni para oduyorsunuz, ben taa Fransadan Turkiyeyi BEDAVA ariyorum limitsiz bir sekilde.

bilmem anlatabildim mi TTnin bizi nasil optugunu. Cesitli ulkelerden gordugum kadari ile, ulke gelismisligi ile telekom fiyatlari ters orantili olarak ilerliyor.

ondan sonra da TT indirim yapti diye seviniyoruz, adam sadece opme miktarini azaltiyor...

tesekkurler TT! yerel ozel tekelimiz.


Share: FacebookGoogle+Email


comments powered by Disqus