Category: Türkçe

Date:

Felis Chaus28 Mart 2007 Çarşamba günü düzenlediğimiz "Linux Nedir?" konulu seminer 80 kişilik rekor katılımla büyük ilgi gördü. LKDden gelen Murat GEZER bizlere Linuxun ne olduğunu, tarihçesini, Linuxu neden kullanmamız gerektiğini, nerelerde Linux kullanıldığını anlattı. Ayrıca seminer başlamadan görüntülediği 3 boyutlu masaüstü gösterisi de harikaydı. Seminer başlarken sordu: "Siz bunları Vistada yapabiliyor musunuz?" Cevap "Hayır"dı. Seminere katılanların yarısı Bilgisayar Mühendisliğinde okumakla birlikte geri kalanı da gerek Linuxu merak ettiğinden, gerek afişler ilgisini çektiğinden katılmıştı. Demek güzel reklam yapmışız, teşekkürler arkadaşlar(özellikle Remzi, İbrahim ve Tuğba). İşin tuhafı seminere 10 dakika kala sinema salonunda bana yardımcı olan 7-8 arkadaşım ve bir izleyici vardı. Böyle olunca tabii ki baya bir panikledik. Sosyal merkeze çıkıp önümüze gelene "Seminerimiz var, hadi sen de gel" dedik, radyo kulübüne mikrofonla duyuru yaptırdık, binanın dışına çıkıp adam çekmeye çalıştık. Hatta iki kişi salonun kapısından içeri bir arkadaşlarını arar gözle bakıyorlardı da onları zorla içeri soktum :)

3-5 dakika kala ise sinema salonuna indiğimde salonun dolduğunu gördüm ve şok oldum. Bu kadar çok insan ne zaman inmişti aşağıya? Bir yandan da ilk organizasyonumun bu kadar katılımcı çektiğini gördükçe mutluluktan uçuyor, "konuşmakta zorlanıyordum". Neyse, seminer başladı ve birçok kişi sonuna kadar takip etti. Seminer sonunda da pazartesi günü 12-13 ve 14-15 arasında yapacağımız seminerlerin duyurusunu yaptım. İnsanlar gayet memnun bir şekilde ayrıldılar salondan. CDleri saydığımda ise 100 CDden 85 tane CDnin verildiğini gördüm. Bugün bir arkadaşım kurmuş bile :)

Bu seminerde emeği geçen tüm arkadaşlarıma (Remzi, Hakan, Gonca, İbrahim, Berk, Tuğba, Emirhan, Nihan ve arkadaşlarını sürükleyip seminere getiren herkes) teşekkür ediyorum.
Ayrıca seminerden önce Türkçe hocamdan izin almak istediğimde bizden İnternet güvenliğiyle ilgili seminer beklediğini söyledi. Ayrıca (yanlış anlamadıysam) öğrendim ki Fırat Okayın çalıştığı Lostar firmasının kurucusu Levent Lostar hocamın öğrencisiymiş. Bakalım, belki onlardan bir seminer kopartabiliriz.

Linux semineri için vakit ayırmaktan data projemi bugüne bırakmıştım. Cuma akşamı rahat rahat 12ye kadar yaparım diyordum ki ödevin son saatinin öğleden sonra 4 olduğunu öğrendim. Dolayısıyla okulu ektim ve projeyi zar zor evde tamamladım ve çarşamba günü algoritma sınavına çalışmak için dersi ektiğimi de eklersek bu hafta Mantık Tasarımı dersimin 3 saatini de ekmiş oldum. Nasıl telafi edeceğim bilmem...


Share: FacebookGoogle+Email


comments powered by Disqus