Category: Türkçe

Date:

.

"Evet, görüyorum görüyoruuuuuum!"

Robotumuzun nidaları... Tabi henüz konuşturamadık da öyle dediğini tahmin ediyoruz. Umarım yakında da konuşur. Ama robotumuz biraz farklı olacak, ilk söylediği kelime "Anne-Baba" değil "Emre" olsun diyorum :)

Keşfettik ki robotun içinde örnek programlar mevcutmuş ve bunlardan birisi test_camera programı. Çalıştırdık ve fotoğraf çektirdik. Henüz pek bir bulanık görüyor ama ileride gözleri açılır diye umut ediyoruz. Ha, biraz önce bir kod denemesi yaptım. Oturuyordu kendi halinde. Birden bire kendini yere attı. Sonra çırpındı, kollarını salladı, ayaklarını oynatmaya başladı. Anladık ki yürümeye çalışıyor kerata. Hemen kaldırdık ayağa, birkaç adım yürüdü, sonra dengesini kaybetti. O zaman bu zamandır IP alamıyor. Ne kapanıyor, ne yeniden başlıyor... Ee, çocuk işte hoş karşılamak gerek.

Ekleme: Sonradan şirketin forumlarında gördüğümüz kadarıyla robotun kafasında kısa devre olduğu tahmin ediliyor. Yazıyı yazdığım gün yaklaşık 6 kez (her birisinde ortalama 2 yürüyüş ile) çalıştırabildik, ertesi gün ise sadece 1 kez. Sanırım robotu iade etmemiz gerekiyor.


Share: FacebookGoogle+Email


comments powered by Disqus