Category: Türkçe

Date:

Biraz önce televizyonda ünlü grafolog Zeynep Bornovalı bir programa konuk oldu. Ailem şans eseri programa rastlamış ve ilgilenebileceğimi söyleyerek bana haber vermişler. Gidip baktığımda Zeynep Hanımın canlı yayında el yazısını okuyarak karakter ve sağlık tahlili yaptığını gördüm. Internetten de el yazılarını kabul ediyorlardı. Hemen Üniversite 1. sınıf Discrete Mathematics defterimden bir sayfayı taratıp bir rumuz ile (isimsiz olarak) gönderdim. Şanslıymışım ki ilk gönderenlerden birisi oldum ve sıra bana geldi. Ancak kareli kağıt olması ve İngilizce yazmış olmam sebebiyle az daha es geçiliyordu. Ama okundu. Şimdi gelelim sonuçlara (özetle):

Başarılı, akıllı, dikkatli, çalışkan, arkadaşlığa önem veren, enerjik birisi. Eğer Akademisyen olursa çok başarılı olur, veya bilemiyorum belki de bu yolda ilerliyordur, devam etmesini tavsiye ediyorum. Öyle satış / ticaret / üst düzey yöneticilik gibi işlerde çok daha iyi paralar kazansa bile mutlu olamaz. Bilimsel işlerle uğraşmak onu çok daha mutlu eder. Dikkatliden kastım da muhasebeci dikkati değil (sanırım detaycılığı kastediyor). İnsanlarla çok iyi geçinir ancak ilişkileri geliştirme uğruna çok bir şey yapmaz. Politika gibi işlere şimdi değil ancak kendisini aranan kişi konumuna getirdikten sonra girişmelidir. Tarafsızdır. Sevimli bir karaktere sahiptir.

Ben bu notları alırken baya bir etkilendim: "Nasıl olur ya? Nasıl bilebilir bu kadarını da?" Burada bahsettiği her şey doğru diyebilirim. Belki bir gün özel test yaptırır daha iyi bir analiz elde ederim ancak şu haliyle "Ben ancak Akademisyen olarak, insanlığa faydalı şeyler üreterek mutlu olabilirim" düşüncemi bir hayli gaza getirdi.

Tüm bu dediklerini doğrulamak amacıyla tekrar bir e-posta gönderdim ve dediklerinin doğru olduğunu belirttim. Ancak sağlık analizi yapmadığını söyledim. Dediklerimden o kadar mest oldu ki sağlık analizini unuttu :( Neyse, bir başka teste. Zaten çok daha güncel bir yazı kullanmak faydalı olacaktır. Aslında gönderdiğim yazının bilimsel ders notu olmasından dolayı akademisyenlik tahminini yaptığını da düşünmedim değil :)


Share: FacebookGoogle+Email


comments powered by Disqus