Category: Türkçe

Date:

Bu yaz yazamadım siteme. Özetini geçeyim neler oldu. Temmuz ayında tezimi tamamladım sundum ve Kadir Has Üniversitesinden mezun oldum. Boğaziçi Üniversitesindeki Doktora programına kabul edildim. Dil yeterliliği için TOEFL iBT sınavına girdim. 108/120 puan aldım ve ertesi günü Almanyanın TÜBİTAKı sayılan, Avrupa 4.sü Max Planck Institüte für Informatike doktora mülakatı ve sunumu için gittim. Tüm dünyadan 12 aday seçilmişti. Ben de sunumumu yaptım, hocalarla görüştüm. Ancak ben fazla uygulama yönelimli çalıştığım için midir bilmiyorum red cevabı geldi. Neyse ki Saarbrücken, Frankfurt, Mannheim gibi şehirleri ve Lüksemburg ülkesini görme imkanım oldu 4 günlük ziyaretimde.

Bu ay tek başıma İstanbul-Antalya-Köyceğiz-Dalyan-Marmaris-İncekum-İzmir-İstanbul şeklinde 8 günlük bir tur yaptım. Tatil için tam zamanıymış. Fiyatlar ucuzlamış, okullar başlıyorken pek bir güzel oldu :) Arkadaş olsaydı daha güzel olacaktı ama bulamadım kimse.

Tatil dönüşü ders kaydımı yaptım. Görünüşe göre Complex Networks, Social & Semantic Web, Bioinformatics, Bayesian Statistics & Machine Learning derslerini alacağım. Ama değişiklik olabilir. Daha ilk günden bir sürü ödev verdiler :/ Neyse ki zevkli konular... Boğaziçide olmak çok ilginç bir duygu. Önceki okullarımdan çok daha ağır olacak gibi geliyor. Araştırma konumu belirlemedik ama yakında bir şeyler çıkar umarım.

Merak edenler için, okuldan atılmak kalktığı için artık öğrenci alımlarında çok daha titiz davranıyorlar. Eğer bir işte çalışıyorsanız çalışmalarınıza gereken vakti ayıramayacağınız için kabul edilmeniz bir hayli zor olacak.


Share: FacebookGoogle+Email


comments powered by Disqus