Category: Türkçe

Date:

Neler oldu neler... Tersten gideyim en iyisi.

Dün Kadıköyde 3 tanesi şehir dışında okuyan 4 lise arkadaşımla görüştüm. Birlikte gezdik, yemek yedik, Modada sahil turu yaptık, bir kafede oturup çay içtik. Özlemişim be! Kasım ayından beri görüşmüyormuşuz. Tıp okuyan Emrahın Latince konuşmalarıyla şenlenen günümüz gayet güzel geçti. Ayrılma vakti geldiğinde ise çaktırmadım ama ağlamaklı oldum. Çünkü bir daha en erken Ağustos ayı gibi görüşebilecektik. Duygusal bir ayrılma merasiminden sonra verdim kendimi kitapçılara... Nezih Kitabevine girmemle çıkmam bir oldu. Saat 20.30da kapatıyorlarmış. Ben de kardeşimin merak ettiği bir kitabı aramak üzere Alkıma girdim ama girmez olaydım... O kitap hariç 5 kitap alıp çıktım ordan!

Biraz daha geriye gidersek bahar alerjisi sebebiyle derslerde uyuyunca okul doktorunun kapısını çalıverdim. Verdiği bir ilaçla uykuyu gidermeye çalıştıysak da hiç çalışmadığım Türkçe sınavına 40 dakika kala kendimi çalışma odasında uyurken buldum. Bir ara sınavdayken de uyumaya yeltendim ama kendimi zor tuttum. Ayrıca Tarih sınavında yine patavatsızlık yaparak tüm bildiklerimi döktüm ve geçen finalde yazdığım 7 sayfa kadar olmasa da, 5 sayfalık bir sınav kağıdı sundum hocaya. Umarım bu sefer beni dövmez :)

Bir-iki gün daha geriye gidelim... Geçen hafta salı günü Bilgi Üniversitesinde IBM işbirliğiyle kurulan İleri Araştırmalar Merkezi‘nde düzenlenecek olan ücretsiz eğitim/seminer dizisinin ilkine katıldım: LPI Linux Sertifikasyon Eğitimi. Linuxun sıfırdan ve hiç bilmeyenlerin anlayabileceği basitlikte anlatıdığı bu 8 haftalık eğitim salı akşamları 19-21 arasında Bilgi Üniversitesi Dolapdere yerleşkesinde düzenleniyor. İlk hafta basit konsol komutları ve joker karakterler anlatıldı. Bilmediğim ufak tefek detayları öğrenmiş oldum, gayet faydalı oldu. Bundan sonra da bir aksilik olmazsa devam etmeyi düşünüyorum.

Daha daha geriye gidersek geçen hafta Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde düzenlenen Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresine (BİLMÖK) 3 arkadaşımla birlikte katıldım. Çok faydalı oldu, birçok bilgi edindim. Ancak orada tuttuğum notları ve anıları yazmaya kalktığımda şu anda 5 sayfaya ulaşan odt belgem anlaşılan 7-8 sayfayı bulacak. Bu yüzden yakında parça parça sunmaya çalışacağım. Yahut bazı kısımlarını atarım. Ama eğlenceli olduğunu söyleyebilirim. Bir arkadaşımızın akşam yemeğinde şarkı söylemesiyle okulumuzun meşhur olduğunu da söyleyebilirim :)


Share: FacebookGoogle+Email


comments powered by Disqus