Category: Türkçe

Date:

Bugün "Algoritma Analizi" dersimin ikinci vizesini oldum. 16 saatlik yorucu bir çalışmanın ardından sınavın bitmesiyle büyük bir rahatlama yaşadım. Zira Bilgisayar Mühendisliğinin en ağır derslerinden biri olmakla beraber ders notlarından hiçbir şey anlaşılamaz ve kitaptan çalışırsanız saatte 3 ile 4 sayfa ilerleyebilirsiniz. Ben de bu sebeple kitaptan ilerlemeyi tercih ettim ve 16 saatlik bir çalışmayla konuların tamamını olmasa bile %70ini çalıştım. Geri kalanına da sınavdan bir saat önce hızlıca göz attım. Sınav sallamaya dayalı bir sınav olduğu için iyi geçti desem mi demesem mi bilemiyorum. 40 da gelebilir 80 de. Bekleyip göreceğiz.

Şimdi sırada Mantık Devre Tasarımı Projem var. Haftaya da sene sonu sınavlarım başlıyor ve (Diferansiyel, Türkçe, Mantık, Algoritma gibi) tüm yoğun çalışma gerektiren dersler en başta, en rahat dersler(Tarih, Veri Yapıları, Mantık Lab) en sonda. Eğer bu dönemi de atlatırsam güzel olacak.

Bu arada WWF ile Bayer "Su Bilinci" ile ilgili ortaklaşa bir yarışma başlatmışlar. Fırsat bulursam katılmak istiyorum :)


Share: FacebookGoogle+Email


comments powered by Disqus