Category: Türkçe

Date:

Başlıktan da anlaşılabileceği üzere 2. sınıfı bitirmiş bulunuyorum. Tüm notlar açıklandı, sadece Veri Yapıları (Data Structures) dersim açıklanmadı, ama onun da muhtemelen AA geleceğini varsayarsak dönem ortalamam 3.58, genel ortalamam da 3.75 oluyor. Diferansiyel Denklemler dersimi düzeltmem ortalamayı 0.10 yükseltti. Bir de not eksikliği sebebiyle 2. vize ve final faciaları gerçekleşmeseydi çok daha güzel olurdu. Bu dönem oldukça ilginç idi.

  • Mantık Labdan DC bekleyip F gelmesinden korkarken BB gelmesi, (Teşekkürler Hakan Hocam)
  • Tarihten BA, BBden korkarken AA gelmesi (Daha bir-iki gün önce rüyamda Tarih finalinden 47 aldığımı görmüştüm)
  • Türkçe hocamızın merhamete gelerek biri hariç tüm sınavlarıma 100 vererek AA harf notu vermesi.
  • Algoritma hocamın 62 64 75 gibi notlar ve 75 ödev ortalamasına AA vermesi.

Mantık ve Diferansiyelin BB gelmesi ise beklediğim bir şeydi. Bu BBlerden aldığım dersler şunlar oldu:

  • Derslere düzenli olarak gir.
  • Ders kaçırırsan notları temin etmede aceleci davran, geç kalma!
  • Kimse sana yardımcı olmayacakmış gibi önlemini al.
  • Evde yedek modem bulundur! :)

Şimdi de yaz okulunda şimdiye kadar almanın nasip olmadığı "Olasılık" dersini alsam mı diyorum. Gelecek dönem bölüm derslerimden başka bir şeyle uğraşmak istemiyorum açıkçası. Ama stajımın olması biraz sıkıntı doğuruyor. Belki derse girmeden (amma uslanmaz adamım he), belki de haftanın 3 günü staj yaparak, 2 günü de okula giderek atlatmaya çalışacağım şu dersi.

Staj başlayana kadar ise kitap okumaya, program yazmaya felan çalışıyorum ancak bir sıkıntı içimde var, hiçbir şey yaptırmıyor. Sanırım işe nereden başlamam gerektiğini bir türlü belirleyemememden kaynaklanıyor bu. Plan program nasıl yapılır, bilmiyorum :( En azından henüz.

Bu arada yeni tema çok çocukça gelmiş olabilir fırsat bulduğum zaman güzel bir resimle değiştirmeye çalışacağım :) Ayrıca Alper mezun olmuş, kendisini tebrik ediyorum buradan.


Share: FacebookGoogle+Email


comments powered by Disqus