Category: Türkçe

Date:

Dün sitemizin giriş kapısına giden sokaktan inerken "güzel" belediyemizin "güzel" işçiliğinin ürünü olan asfaltta bulunan bir çukuru(göçüğü) fark etmeyerek düştüm. Öyle bir düştüm ki, düşmemle birlikte elimdeki çanta 3 metre uzağa fırladı. Kalktığımda dizlerim yara içindeydi, bileğim acıyordu ve sağ ayağımın üzerine basamıyordum. Topallaya topallaya eve geldim ve hemen ilk pansumanı yaptım. Ayağımın tarak kısmında sanki bir kemik batar gibiydi. Babamı arayarak doktora gitmek istediğimi söyledim. Ancak "bu saatte nereden bulacağız ortopedisti, akşam gelince bakarız" dedi. Annem ile babam eve geldiğinde ayağıma kremler sürüp buzlar koyduk ancak çok da bir değişiklik yoktu. "Evinizin doktoru" adlı kitapta muhtemelen durumun zedelenme olduğunu, buz kompresi yapılıp 3 gün içinde geçmezse doktora gidilmesini söylüyordu. Ben de endişeliydim: "Ya 3 gün sonra çok geç olursa?"

Sonra babamın bir arkadaşı komşularının çıkıkçı olduğunu söylemiş, oraya gittik. Adam ayağımın tarağına elini koyar koymaz parmaklarımdan çekmeye başladı. Hakikaten de çektiği parmakları oynattığımda ayağım felaket ağrıyordu. Sonra ayağımı bir oraya bir buraya germeye başladı: "Fena çıkmış!". Tabi o sırada işkence çığlıklarımı da tüm mahalle dinliyordu:

  • "Aaaaaaaaaah! Nolur biraz ara versek?"
  • "Olmaaaz, sıcakken yapmak gerek"
  • "Aaaaaaaaaah!"

Bittiğinde oldukça rahatlamıştım ancak acının etkisiyle mide bulantısı ve baş dönmesi de yaşadım. Ancak düzenli nefes almam ve su içmem sayesinde o da geçti. Hemen alçı muadili bir sargı hazırladı. Eline aldığı bir kalıp sabunu biraz soydu, üstüne yumurtanın akını kattı ve ayağıma doladı. Evde bir süredir seke seke yürüyordum(keşke küçükken oynasaymışım seksek, şimdi zor oluyor.) Şu sıralar ise ayağım biraz daha rahatladı, sol ucuna basarak desteksiz yürüyebiliyorum, ancak hala ağrı var. Bu haftayı kendime tatil ilan ettim gibi bir şey. Zaten ihtiyacım vardı...

Bu yazıyı okuyabilenler lütfen yorum bıraksın :) Şifreyi kim tahmin edebilecek merak ediyorum.


Share: FacebookGoogle+Email


comments powered by Disqus