Category: Türkçe

Date:

Bir süredir hayatım aşırı yoğunlaştı. Şubatta AGMLab firmasında ilk işime girdim. Akademik hedeflerim olmasına rağmen hem çalışacağım projenin çok güzel olması hem de ARGE yapacak olmam sebebiyle bu fırsatı kaçırmak istemedim. Projenin teması Information Retrieval. Benim görevim ise Apache Giraph kütüphanesi ile birtakım ağ analizleri yapmak. Hatta bu kütüphaneye katkıda bile bulunabileceğim. Bu çok güzel bir duygu. Ayrıca zaten ağlarla uğraştığım için güzel oldu bu uğraş. Hem Java, hem de Python kullanıyorum çalışmalarımda.

Bir yandan doktora devam ediyor. Çok fazla dağılmamak adına doktora konumu da bu alana yakın konulara kaydırmaya karar verdim. Beyin konusunu şimdilik hobi/gelecek araştırma konusu olarak saklıyorum. Şu sıralar sosyal ağlarda en etkili insanları bulmak/webde en önemli sayfaları bulmak, fikirlerin ağda yayılışını analiz etmek gibi problemler üzerinde uğraşıyorum. Derslerimi bitirdim, bu dönem fazladan Information Retrieval dersi alıyorum. Hep almak istemiştim, işyerimden de almamı desteklediler, ben de aldım.

İşyerimde ekibimizi büyütüyoruz. Java ve Linux konusunda iyiyim diyen geliştiriciler ya da Linux sistem yöneticileri bana ulaşabilir.


Share: FacebookGoogle+Email


comments powered by Disqus